Już dzisiaj zapowiadamy premierę filmów promujących nasze zgorzeleckie czytanie. Fragmenty „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej przed kamerą czytali zaproszeni goście we wnętrzach zabytkowych zgorzeleckich kamienic z początku XX w.: w kamienicy przy ul. Warszawskiej 3 (obecnie mieści się tam m.in. antykwariat Galeria  Stylowe Wnętrze) oraz w kamienicy przy ul. Bohaterów Getta 1 (kamienica z 1902 r., siedziba naszej Biblioteki). Publikacja filmów odbędzie się na stronie internetowej i w mediach społecznościowych MBP w dzień Narodowego Czytania 2021 - 4 września. Poniżej fotorelacja z nagrywania filmów.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników literatury na tradycyjne spotkanie na żywo w sobotę 4 września godz. 11:00 w Salonie Pani Dulskiej (Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, ul. Parkowa 1, sala konferencyjna).