Zapraszamy na spotkanie dialogowe "Czym jest solidarność w czasach konfliktu?", organizowane przez Fundację Dom Pokoju, którego partnerem jest Miejsca Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu.

Coraz częściej stajemy przed wielkimi wyzwaniami - pandemia, kryzys migracyjny na granicy z Białorusią, obecnie trwająca wojna w Ukrainie… Co dzisiaj znaczy dla nas solidarność? Czy opiera się na zrywach serca, a może jest długim maratonem lub sztafetą? Jak możemy się wspierać i współpracować w obliczu takich prób? Jak możemy być ze sobą i rozmawiać o trudnych emocjach?

Zapraszamy na spotkanie w formie dialogu publicznego. Rozmowa, którą proponujemy buduje przestrzeń do zrozumienia innych, a nie przekonywania do swoich poglądów. Celem takiej rozmowy jest poznanie różnych perspektyw i próba ich lepszego zrozumienia.

Pewnie zadajesz sobie pytania: Dlaczego w debacie publicznej dominują skrajności? Dlaczego tak trudno jest się dogadać? Jak zajrzeć pod etykiety, stereotypy i klisze? Jakie doświadczenia i wartości, doprowadzają do głębokich różnic? Co łączy nas, mimo innych perspektyw?  W jaki sposób rozmowa z kimś innym może mnie zmienić?

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie 31 marca w godzinach 17:00-20:00, w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

Spotkanie facylitować będą: Dorota Whitten i Maja Zabokrzycka z Fundacji Dom Pokoju. Rolą osób facylitujących jest zadbanie o poufną i bezpieczną atmosferę, wypracowanie wspólnych zasady rozmowy i zadawanie odpowiednich pytań pogłębiających.

Zgłoś się: https://forms.gle/hfbrGeCYT92TevbB6.