Nasze wystawy niepodległościowe - "Chłopcy malowani" wg scenariusza Justyny Polakowskiej oraz pokonkursowa "Polska w moim domu" - można było oglądać w Galerii MDK od 27 października do 2 grudnia. Oprócz osób indywidualnych do Galerii przychodziły także grupy zorganizowane. Jedną z nich była kilkunastoosobowa grupa pensjonariuszy z DPS Jutrzenka pod opieką Doroty Frazik. Zwiedzanie wystaw - 27 listopada - połączone było w tym przypadku z udziałem bibliotekarek z Czytelni MBP w Zgorzelcu, które przybliżyły zwiedzającym historyczne wydarzenia 1918 oku, opowiedziały także o wszystkich działaniach biblioteki związanych z obchodami rocznicowymi: o konkursach literackim i plastycznym, happeningu plastycznym z czerwca kiedy to powstała nasza niepodległościowa instalacja przestrzenna, o cyklu lekcji bibliotecznych poświęconych kobietom naszej niepodległości.