W środę 27 lutego 2019 r. Filię nr 3 ul. Baczyńskiego 1 odwiedziła grupa dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Wyspa skarbów” w Zgorzelcu.

Tematem głównym była zbliżająca się dużymi krokami wiosna.

Podobno wiosna sprzyja zakochanym, dlatego też z tomiku wierszy Kaliny Jerzykowskiej pt. „W moim ogrodzie mieszka czarodziej” zapoznaliśmy się z historią miłości sowy do bociana (Zakochana sowa), jak to sowa chciała upodobnić się do bociana. Rozmawialiśmy o zwierzętach, które wiosną budzą się do życia. I nie jest to tylko sowa. Każde z dzieci otrzymało maskę zwierzątka, które można spotkać w lesie. Dzieci same kolorowały je. Były też zagadki o wiośnie, na które dzieci odpowiadały śpiewająco.

Dzieci zapoznały się również z zasadami korzystania z biblioteki, z podziałem księgozbioru, sposobem ułożenia go na półce i możliwością wypożyczenia na zewnątrz.

Grupa opuściła mury biblioteki w dobrych humorach. Były to pierwsze ale nie ostatnie spotkanie biblioteki z „Wyspą skarbów”.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

spo 8

spo 1