Zgorzeleckim akcentem Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodzony jest od 1995 roku pod egidą UNESCO, było spotkanie autorskie, na które zaprosiliśmy naszych najmłodszych przyjaciół. W piątek 26 kwietnia odwiedził Zgorzelec Roman Pankiewicz, zaprzyjaźniony z naszą Miejską Biblioteką Publiczną autor książek podróżniczych, a ostatnio także rymowanych książeczek dla dzieci. W sali domu kultury zebrało się liczne audytorium: uczniowie Szkoły Podstawowej Prymus oraz przedszkolaki z Pajacyka, Zaczarowanego Domku i Kasztankowego Przedszkola. Roman Pankiewicz przedstawił swą multimedialną prezentację o pięciu ważnych zawodach. Używając branżowych symboli, elementów umundurowania i ekwipunku, autor wcielał się w postaci żołnierza, policjanta, ratownika medycznego, strażaka i listonosza. Dzieci chętnie i z uśmiechem uczestniczyły w zaproponowanej przez autora zabawie zgadywania rymów.

dzi 1

dzi 3