Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej do Zgorzelca przyjechała Agnieszka Dobkiewicz, dziennikarka, autorka książek Dziewczyny z Gross-Rosen. Zapomniane historie z obozowego piekła (wyd. Znak Horyzont, 2021 r.) oraz Mała Norymberga. Historia katów z Gross-Rosen (wyd. Znak Horyzont, 2020 r.).

Dzisiaj spotkała się z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu. Na widowni, obok uczniów i Dyrektor ZSZiL Marty Topolnickiej zasiedli również: Bogusława Witkowska, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu oraz Ireneusz Owsik, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego oraz Dyrektor MBP Krystyna Radzięta.

Agnieszka Dobkiewicz opowiedziała o swoich książkach, zainteresowaniu tematyką Gross-Rosen i dalszych planach wydawniczych.