Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu ogłosiła wyniki konkursów plastycznego i literackiego. Wręczenia nagród – w imieniu Burmistrza Miasta Zgorzelec Rafała Gronicza i swoim własnym dokonały Małgorzata Sokołowska, Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego oraz Krystyna Radzięta Dyrektor MBP. Podkreślono wysoki poziom zgłoszonych prac. Spotkanie odbyło się 8 czerwca w Czytelni MBP przy Bohaterów Getta. Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:

- konkurs literacki (dwa równorzędne I miejsca):

• Paulina Gałach, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu
  • Jerzy Tomczak

- konkurs plastyczny:

• I miejsce: Maria Mizerska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu

• II miejsce: Oskar Szewczyk, uczeń Szkoły Podstawowej Cogito w Zgorzelcu
  • II miejsce: Wiktoria Woroniak, uczennica Liceum Ogólnokształcącego Cogito w Zgorzelcu

• III miejsce: Gabriela Kuźmińska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu
  • III miejsce: Julia Kasprzyk, uczennica Liceum Ogólnokształcącego Cogito w Zgorzelcu

• wyróżnienie specjalne: Amelia Reluga, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu
  • wyróżnienie specjalne: Daria Szkudłapska-Wasieloff

• wyróżnienie: Zuzanna Adamowska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu
  • wyróżnienie: Diana Voronkevych, uczennica Liceum Ogólnokształcącego Cogito w Zgorzelcu.

Był to kolejny konkurs zgorzeleckiej biblioteki, zrealizowany w ramach programu historyczno – edukacyjnego „Widzieliśmy”, który realizujemy już od 10 lat. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.