2 listopada odbyły się XVII Zaduszki Poetyckie. Tegoroczne zaduszki poświęcone były pamięci Cypriana Kamila Norwida z okazji 200. rocznicy urodzin Poety.

Wieczór rozpoczął koncert poezji śpiewanej Kuby Michalskiego pt. „Do kraju tego…” (Norwid i inni romantycy). Kompozytor, gitarzysta i wokalista Kuba Michalski wykonał własne kompozycje do wierszy Norwida, Mickiewicza, Słowackiego oraz późniejszych poetów inspirujących się romantyzmem.

Po koncercie w holu MDK można było obejrzeć wystawę zatytułowaną „Piosenka Norwida” poświęconą Cyprianowi Kamilowi Norwidowi oraz recepcji jego twórczości przygotowaną według scenariusza Justyny Polakowskiej. Wystawa będzie dostępna w MDK przez cały listopad. Zapraszamy do jej zwiedzania.

MBP serdecznie dziękuje dyrekcji i pracownikom Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu za wszechstronną pomoc w przeprowadzeniu XVII Zaduszek Poetyckich.