Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu serdecznie zaprasza na spotkanie z wybitnym polskim sportowcem, Władysławem Kozakiewiczem. Były rekordzista świata, mistrz olimpijski (IO Moskwa 1980) w skoku o tyczce, autor spektakularnego i ciągle pamiętanego „gestu Kozakiewicza”, opowie tym razem o swoich książkach. Spotkanie (28 listopada, godz. 17, MDK w Zgorzelcu) poprowadzi Dorota Baranowska, prezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego Osa Zgorzelec, przewodnicząca Komisji ds. Edukacji, Kultury, Młodzieży i Sportu Rady Miasta Zgorzelec. Zapraszamy nie tylko kibiców sportowych i sympatyków mistrza Kozakiewicza, ale także osoby zainteresowane zdrowym, aktywnym stylem życia. Bądź kozakiem i dbaj o siebie to tytuł książki (współautor Damian Bąbol), w której zawarte są oryginalne – i dodajmy łatwe – ćwiczenia na zdrowie i dobrą formę. Niegdysiejsza gwiazda światowej lekkoatletyki, razem z żoną Anną, prowadzi w Niemczech klinikę rehabilitacyjną. Któż wie więcej o skutecznym wychodzeniu z przeróżnych kontuzji i urazów, niż człowiek, który doświadczył ich na sobie? Zapraszamy.