W Filii nr 3 (ul. Baczyńskiego 1) w dniu 24.06.2026 r. odbyło się spotkanie czytelnicze dla dzieci z Przedszkola nr 9 w Zgorzelcu, którego celem było rozwijanie zainteresowań książką już od najmłodszych lat. Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały czytanych bajek, śledząc losy bohaterów. Dodatkową atrakcją były duże pacynki przedstawiające głównych bohaterów opowieści, które wzbudziły wśród dzieci wiele radości i jeszcze bardziej angażowały je w przebieg czytania.
Po zakończeniu lektury dzieci wzięły udział w aktywności plastyczno-logicznej. Na podstawie jednej z wysłuchanych bajek układały puzzle przedstawiające jej motyw i bohatera. Zadanie to pozwoliło utrwalić treść bajki oraz rozwijać spostrzegawczość, pamięć i sprawność manualną. Zajęcia przebiegały w miłej, swobodnej atmosferze, sprzyjającej zarówno słuchaniu, jak i wspólnej rozmowie, a także były dobrą okazją do bliższego poznania biblioteki i książek.


