8 marca Miejską Bibliotekę Publiczną w Zgorzelcu odwiedziła grupa sześciolatków z Przedszkola nr 2 z opiekunkami Jolantą Kotwicką i Małgorzatą Gil. Podczas spotkania dzieci obejrzały teatrzyk Kamishibai i wysłuchały opowiadania Nathalie Dargent pt. "Mój przyjaciel Kemushi" z pięknymi ilustracjami Mandane Sadat. Jest to francuska książka opowiadająca o przemianach w przyrodzie wraz ze zmieniającymi się porami roku. Kemushi znaczy po japońsku gąsienica. Narratorem opowieści jest dziecko, które obserwuje małą poczwarkę. W opowiadaniu poznajemy gąsienicę która mieszka w domku na drzewie. Całą zimę rośnie i dojrzewa schowana pod ciepłą kołderką, na wiosnę słyszy zapracowanych ogrodników. Jest już całkiem duża, w domku jest mniej wygodnie. Kiedy owocowe drzewa przekwitają a ”płatki spadają jak konfetti” Kemushi staje się pięknym motylem i odlatuje. Przedstawione opowiadanie bardzo podobało się dzieciom i pobudziło ich wyobraźnię twórczą podczas ozdabiania własnych motyli.

dzi 8

dzi 11