O bibliotece

Dnia 22 września 2022 r. (czwartek) Czytelnia, Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu będą czynne do godz. 16:30. Godziny otwarcia Wypożyczalni (ul. Bohaterów Getta 1) pozostają bez zmian (tj. od 10:00 do 18:00).

Zapraszamy na spotkanie z Robertem Błażejczakiem, autorem książki "Lasów / Lissa. Fakty i tajemnice. 1247-2017" (MDK, ul. Parkowa 1, godz. 17:00).

Kompetencje 3.0: Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza do udziału w zajęciach edukacyjnych dla dorosłych, poświęconym nauce obsługi smartfona i bezpiecznym poruszaniu się po Internecie. Projekt finansowany ze środków Good Things Foundation, realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Soboty w Bibliotece. W drugim półroczu 2022 roku wybrane działy Biblioteki będą czynne w soboty: 24.09.2022 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży; 08.10.2022 r. Czytelnia / Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki "Literiada", 26.11.2022 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży; 03.12.2022 r. Czytelnia / Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki "Literiada". Zapraszamy w godzinach 10:00-14:00! Grafika jest jednocześnie odnośnikiem do wpisu "SOBOTY w BIBLIOTECE".

Kolaż z plakatów promujących wydarzenia przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zgorzelcu na Jakuby 2022. Grafika jest jednocześnie odnośnikiem do wpisu "Biblioteka na Jakuby".

Dnia 26 sierpnia 2022 r. (piątek) Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu oraz jej filie będą czynne od godz. 11:00.

Zapraszamy na  XI Spotkanie z filozofią w Zgorzelcu. Wykład pt. „Filozofia na trudne czasy” wygłosi dr Sławomir Barć (Muzeum Łużyckie, godz. 19:00).

Podkategorie

W czasie zamknięcia biblioteki ze względów zagrożenia chorobą wirusa COVID-19, Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu przygotowała wiele interesujących lekcji bibliotecznych, prezentacji multimedialnych dla dzieci i młodzieży takich jaki:

1. Historia rozwoju książki
  28. Prezentacja Mikołajki
  29. Boże Narodzenie
  30. Wielkanoc

Po każdej z  lekcji bibliotecznej i prezentacji multimedialnej  odbywają się warsztaty tematyczne podczas których dzieci wycinają, sklejają i malują.

Więcej o: Oddział dla dzieci i młodzieży

Nasze zbiory:

Audiobooki, czyli książka mówiona nagrana na płytach CD w formacie MP3

Literatura piękna dla dorosłych:

Więcej o: Filia nr 1