Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na kolejne wspomnienie o poecie. We wtorek 2 listopada (o godz. 17) w MDK odbędzie się koncert w 200. rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida pt. „Norwid i romantycy”. Wykonawcą będzie mieszkający w Warszawie pieśniarz Kuba Michalski – kompozytor, gitarzysta i wokalista. Michalski nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany, m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Oprócz ballad kanadyjskiego barda, śpiewa także piosenki Jacka Kaczmarskiego oraz autorskie kompozycje do wierszy znanych poetów i tekstów własnych.

Integralną częścią Zaduszek będzie wystawa zatytułowana „Piosenka Norwida” wg scenariusza Justyny Polakowskiej.  W wystawie wykorzystano wiersze Cypriana Kamila Norwida z tomu Pisma wybrane pod red. Juliusza W. Gomulickiego, wypowiedzi o dziełach poety oraz fragment z książki Romantyzm. Nowe Spojrzenie Aliny Kowalczykowej. Ilustracje sporządzone zostały na bazie rysunków i akwareli Norwida, zebranych w archiwum Biblioteki Narodowej. Zapraszamy.