Wzorem lat ubiegłych  Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza dzieci, młodzież  i dorosłych do udziału w kolejnych konkursach: plastycznym i literackim pod wspólnym tytułem "Zgorzelec. Wczoraj - Dziś - Jutro". Biblioteka konsekwentnie zabiega o utrwalenie doświadczeń życiowych mieszkańców naszego miasta w celu opublikowania ich w formie zbioru książkowego. Myślimy o książce złożonej z literackich i plastycznych prac zgłoszonych na nasze konkursy. Aby jednak doszło do wydania tej publikacji, o niewątpliwie unikatowym charakterze, potrzebujemy kolejnych Waszych prac. W ramach aktualnie ogłoszonego konkursu oczekujemy na uwiecznione - słowem lub obrazem - wspomnienia z minionych lat polskiego Zgorzelca, wydarzenia dnia dzisiejszego oraz śmiało nakreślone wizje przyszłości. Częścią wspólną oczekiwanych prac jest nasze miasto Zgorzelec i jego mieszkańcy. Pewnym novum w tych konkursach jest zaproszenie do śmiałego uruchomienia wyobraźni. Ciekawi nas jak wyobrażacie sobie Zgorzelec AD 2100. Zapraszamy do udziału tym bardziej, że za oknem straszy pandemia koronawirusa (to też może być temat), a wielu z nas jest na przymusowej kwarantannie.

Załączniki:
Pobierz plik (regulamin_konkursu_zgorzelec_wczoraj_dzis_jutro.pdf)Regulamin konkursów[ ]248 kB