Pod takim hasłem w tym roku obchodzimy Światowy Dzień Wody. Jest to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992 r. Znaczenie tego święta jest ogromne, ma ono uświadomić ludziom wpływ gospodarki wodnej na kondycję gospodarczą i społeczną. Ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody.

Nasza biblioteka również przyłącza się do tego święta, staramy się, aby dzieci rozumiały znaczenie wody w życiu człowieka. Z tej okazji zorganizowaliśmy spotkanie na które zaprosiliśmy grupę dzieci z Przedszkola „Pod Słonkiem” oraz dzieci z Przedszkola „Mali Odkrywcy”. Zajęcia przeprowadziła Pani Agnieszka Patrzałek, pracownik Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Nysa” w Zgorzelcu (PWiK), która przedstawiła interesującą prezentację multimedialną pt. „Czy wiesz skąd się bierze woda w kranie?”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się  skąd bierze się brudna i czysta woda, dlaczego i w jaki sposób trzeba  ją oszczędzać oraz jak dbać o naszą planetę.
Bibliotekarze i przedszkolaki dziękują zgorzeleckim „Wodociągom” za pouczające i ciekawe spotkanie oraz za prezenty niespodzianki.

„Kiedy wyschną wszystkie źródła,
kiedy wszystkie rzeki zginą,
ani ptaki nie przylecą,
ani ryby nie przypłyną,