W tygodniu bibliotek 10 maja, pracownicy oddziału dla dzieci i młodzieży zorganizowali  spacer przyrodniczo-edukacyjny w którym uczestniczyli uczniowie  drugich klas ze Szkoły Podstawowej Cogito. Spacer  rozpoczęliśmy  od Miejskiego Domu Kultury, poprzez Park im. Andrzeja Błachańca, Fort im. Bolka i Lolka  kończąc na Filii  bibliotecznej  o profilu pedagogicznym nr 3 przy ul. Baczyńskiego 1. W bibliotece uczniowie poznali księgozbiór, regulamin biblioteczny i bibliotekarzy pracujących na tej filii. Dzieci chętnie czytały tablice informacyjne znajdujące się w bibliotece oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat dedykowanych dla nich książek. Była też mowa o poszanowaniu materiałów bibliotecznych oraz dbaniu o nie w szczególny sposób. Po krótkiej pogadance uczniowie czytali wiersze z książki „Brzechwa dzieciom” Jana Brzechwy.  Na koniec wizyty w bibliotece każdy z uczniów dostał słodki poczęstunek, po czym wróciliśmy do miejsca gdzie nasz spacer się rozpoczął.

Dziękujemy za miłe spotkanie, zapraszamy do biblioteki.

Dzieci poznają regulamin biblioteki

Dzieci poznają bibliotekę