Dnia 17 i 19 października gościliśmy uczniów klas pierwszych „a” i ” b” ze Szkoły Podstawowej Cogito.  Lekcję biblioteczną rozpoczęliśmy od zapoznania dzieci z działami naszego księgozbioru, pierwszoklasiści  z zaciekawieniem zwiedzili nasz dział oraz wyszukiwali książki, które ich interesują.  Następnie wysłuchały informacji na temat korzystania z biblioteki, dowiedziały się również jak należy dbać o wypożyczone książki oraz jak założyć kartę biblioteczną i stać się naszym czytelnikiem. Przedstawiliśmy również różne rodzaje i formy książki w tym teatrzyk Kamishibai,  który wykorzystaliśmy do przeczytania opowiadania pt.  „Książki” Christo z ilustracjami Lili Chemin.  W ramach zajęć uczniowie przygotowali swoje pierwsze zakładki do książek.

Dziękujemy za spotkanie.

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej Cogito zwiedzają Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Dzieci słuchają opowiadania pt. Książka z teatrzyka Kamishibai w czytelni Oddziału dla Dzieci i Młodzieży

Uczniowie oglądają książki w czytelni Oddziału dla Dzieci i Młodzieży