3 czerwca nasza Biblioteka miała przyjemność wziąć udział w festynie, zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka oraz Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Festyn odbył się na terenie otaczającym Fort Bolka i Lolka, i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Biblioteka dla swoich czytelników przygotowała szereg aktywności, rozwijających kulturę fizyczną i umysłową. Można było kręcić hula hopem, rzucać woreczkiem lub obręczą do celu, zagrać w klasy, poskakać wspólnie na sześciometrowej skakance, puszczać ogromne bańki, a na koniec zrelaksować się na wygodnej pufie lub kocyku, przy dobrej lekturze. Akcja “Czytanie na medal” zbiegła się z obchodami XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, realizowanego pod hasłem “Książka jest jak ogród” i zainicjowanego przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.
Zarówno mali, jak i duzi w zamian za przeczytanie wierszyka zostawali honorowymi „Książętami Czytania” oraz „Książniczkami”.
Niezmiernie miło było nam również poznać panią Annę, studentkę z Belgii, która bardzo chciała zapoznać się z polskim językiem, właśnie poprzez dziecięce wierszyki, i zostać „Książniczką”.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za wspaniałą zabawę, i zapraszamy do biblioteki.

Na terenie otaczającym Fort Bolka i Lolka są cztery kobiety. Dorośli czytają dzieciom książki.

Na terenie otaczającym Fort Bolka i Lolka są cztery osoby. Dorośli razem z dziećmi puszczają duże bańki mydlane.

Na terenie otaczającym Fort Bolka i Lolka są trzy osoby, które siedzą na pufie. Mężczyzna czyta dzieciom książki.

Na terenie otaczającym Fort Bolka i Lolka jest kilka osób. Dziewczynka w czapce rzuca woreczkiem do celu. Inne osoby puszczają bańki mydlane.

Na terenie otaczającym Fort Bolka i Lolka są cztery osoby. Rodzice czytają dzieciom książki.

Na terenie otaczającym Fort Bolka i Lolka jest kilka osób. Jedna z dziewcząt czyta książkę.

Na terenie otaczającym Fort Bolka i Lolka jest siedem osób. Dzieci bawią się w przeciąganie liny.

Na terenie otaczającym Fort Bolka i Lolka siedzą dwie kobiety i z uśmiechem pozują do wspólnego zdjęcia.

Na terenie otaczającym Fort Bolka i Lolka siedzi sześć osób, które z uśmiechem pozują do wspólnego zdjęcia.

Na terenie otaczającym Fort Bolka i Lolka siedzi kobieta z dzieckiem i czyta książkę.

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni" jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.
Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінф ормаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.