W czerwcu w ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 z klasy III. Podczas pierwszej wizyty dzieci zwiedziły nasz dział i zapoznały się z księgozbiorem naszej biblioteki przeznaczonym dla młodych czytelników. Celem spotkania było zapoznanie z regulaminem Miejskiej Biblioteki Publicznej i przybliżeniem zasad zapisania oraz wypożyczania książek.  Druga lekcja biblioteczna przybliżyła dzieciom teatralną formę książki – Kamishibai.  Uczniowie poznali historie drewnianego tatrzyku z ilustrowanymi kartami i wysłuchali jednego z opowiadań     pt. „Szukając Marudka”. Na zakończenie odbyły się warsztaty z tworzeniem swojej ilustracji do Kamishibai i barwnej skrzynki na papierze.

Uczniowie poznają regulamin Biblioteki

Dzieci przeglądają książki

Przedstawienie teatrzyku Kamishibai

Uczniowie przeglądają karty z opowieści do Kamishibai