Prezentujemy listę pierwszych nowości w 2023 roku, które zostały zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Wszystkie tytuły można zamówić telefonicznie (75 77 558 65), przez e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub logując się na konto biblioteczne.

Zapraszamy serdecznie do Filii nr 2.

Poniżej lista wszystkich zakupionych książek:

Literatura piękna:

Ernaux Annie, Bliscy, Wołowiec, Wydawnictwo Czarne, 2022.

Lux Lana, Kukolka, Białystok, Wydawnictwo Mova, 2022.

Steinbeck John, Tortilla flat, Warszawa, Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2022.

Nabokov Vladimir Vladimirovič, Prawdziwe życie Sebastiana Knighta, Warszawa : Wydawnictwo WAB, 2022.

Scottoline Lisa, Co się stało z Bennettami?, Warszawa, Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2022.

Adams Richard, Wodnikowe Wzgórze, Warszawa,  Wydawnictwo Kropka, 2022.

Paszyńska Maria, Cień sułtana, Poznań – Wrocław, Wydawnictwo Książnica, 2022, Tom 1.

Paszyńska Maria, Krwawe morze, Poznań – Wrocław, Wydawnictwo Książnica, 2022, Tom 2.

Paszyńska Maria, Córka gniewu, Poznań – Wrocław, Wydawnictwo Książnica, 2022, Tom 3.

Kryminał:

Börjlind Cilla,  Śpijcie kotki, Katowice, Wydawnictwo Sonia Draga, 2022, Tom 4.

Sensacja:

Siembieda Maciej, Kukły, Warszawa, Wydawnictwo Agora, 2021.

Literatura faktu:

Galeano Eduardo, Otwarte żyły Ameryki Łacińskiej, Warszawa, Wydawnictwo Filtry, 2022.

Niemczyk Piotr, Szpiedzy z papieru, Warszawa, Harde Wydawnictwo, 2022.

Ziegler Jean, Kapitalizm tłumaczony mojej wnuczce (w nadziei, że zobaczy jego koniec), Warszawa, Instytut Wydawniczy Książka i Prasa, 2022.

Beckman Milo, Jak czesać włochatą kulę. Matma bez liczb, Łódź, Wydawnictwo Feeria Science, 2022.

Kulick Don, Śmierć w lesie deszczowym. Ostatnie spotkanie z językiem i kulturą, Kraków,  Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2020.

Graeber David, Narodziny wszystkiego. Nowa historia ludzkości, Poznań, Zysk i S-ka Wydawnictwo, 2022.

Parisi Giorgio, Taniec szpaków. Cuda systemów złożonych, Poznań, Zysk i S-ka Wydawnictwo, copyright 2022.

Oz Amos, Na ziemi Izraela, Wołowiec, Wydawnictwo Czarne, 2022.

Biberdorf Kate,  Roztwory i spółka. Świat według chemików, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 2022.

Grochal Renata, Zbigniew Ziobro. Prawdziwe oblicze, Warszawa, Wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska, 2022.

Ramirez Ainissa, Magia wynalazków. O tym jak połączyła nas stal, miedź dała głos, a krzem odmienił nasze umysły, Kraków , Wydawnictwo Copernicus Center Press, 2022.

Bourdain Anthony, Dookoła świata. Niepokorny przewodnik kulinarny, Warszawa, Wydawnictwo Buchmann, 2022.

Bryson Bill, Ciało. Instrukcja dla użytkowania. Edycja ilustrowana, Poznań́. Zysk i S-ka Wydawnictwo, copyright 2022.

Książki dla dzieci i młodzieży:

Widmark Martin, Biblioteka Astrid, Warszawa, Wydawnictwo Mamania, 2022.

Figura Michał, Wilki. Historie prawdziwe. Komiks, Warszawa, Wydawnictwo Dwie Siostry, 2022.