W piątek i sobotę odbyły się kolejne polsko-niemieckie czytania w Kinie Obrazkowym na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Görlitz. Bibliotekarze ze Stadtbibliothek Görlitz i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu czytali opowiadania świąteczne w języku polskim i niemieckim. Przeczytano m.in. fragmenty książki Wojciecha Widłaka "Wesoły Ryjek i zima" wydawnictwa Media Rodzina oraz fragmenty "Opowiadań wigilijnych. Pod choinkę od polskich pisarzy" Wydawnictwa Literatura.

Dwa ostatnie czytania odbędą się:

Piątek 16.12.2022 r.  14:00-15:00

Sobota 17.12.2022 r. 14:00-15:00

Bibliotekarka czyta świąteczne opowiadanie dla dzieci na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Görlitz.

Kierownik Stadtbibliothek Görlitz Pani Ines Thoermer oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu Pani Krystyna Radzięta.

Kierownik Stadtbibliothek Görlitz Pani Ines Thoermer oraz Zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu Pani Maria Kret.