Logo Stowarzyszenia SURSUM CORDA.

Stowarzyszenie SURSUM CORDA (łac. „w górę serca”) realizuje w 2024 r. projekt powierzony przez Powiat Zgorzelecki, w ramach którego prowadzi nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje. Celem projektu jest wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi, trudnymi sytuacjami życiowymi i prawnymi – przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy – prowadzi także edukację prawną, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.

Stowarzyszenie SURSUM CORDA zaprasza do obejrzenia darmowego wideoporadnika edukacyjnego „Jak nie popłynąć na wakacjach – zabezpieczenie swojego wyjazdu”.

Co zrobić, gdy wakacyjny wyjazd nie spełnia oczekiwań? Jak uchronić się przed problemami z biurem podróży lub jego upadłością? Czy walka o wymarzony widok z pokoju jest opłacalna? Na te i inne pytania odpowiada dr Michał Zawiślak – radca prawny.

Źródło: Stowarzyszenie SURSUM CORDA