Podczas dzisiejszej (26 marca) sesji rady miasta rodzina urodzonego w naszym mieście dziennikarza i pisarza Zdzisława Smektały otrzymała z rąk burmistrza Rafała Gronicza Medal Miasta Zgorzelec.

Z inicjatywą przyznania Medalu Z. Smektale wystąpiła w ubiegłym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu. Przedwczesna śmierć pisarza zerwała nici owocnej współpracy, którą nawiązano w 2015 roku. Smektała przyjął naszą propozycję, prowadził warsztaty pisarskie, uczestniczył jako juror w konkursach na wspomnienia mieszkańców. Jednym z jego projektów była publikacja książkowa literackich prac konkursowych – biblioteka kontynuuje te prace. Jest nam niezmiernie miło, że wybitny dziennikarz i pisarz urodzony i sławiący w swej twórczości Zgorzelec, został doceniony. Medal trafił do rąk jego syna Tymona Smektały, który razem z bratem i matką przyjechali z Wrocławia.

ses 2

ses 3