Zapraszamy Państwa na ósme już Narodowe Czytanie. Ta popularna ogólnopolska akcja promująca literaturę narodową i czytelnictwo nieprzerwanie odbywa się pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Od 7 lat organizatorem NC jest w naszym mieście Miejska Biblioteka Publiczna. W tym roku spotkamy się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu (sobota 7 września, godz. 16). Wzorem lat ubiegłych zaprosiliśmy do udziału w widowisku znanych artystów, pochodzących z naszego miasta – w tym roku imprezę poprowadzi aktor i tancerz Adrian Koszewski, a na fortepianie zagra pianistka Anna Lipiak. Biblioteka przygotowała pamiątkowe medale NC 2019, które otrzymają osoby zaproszone do czytania; prawidłowe odpowiedzi w naszym quizie literackim będą nagrodzone książkami. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników literatury, przyjaciół biblioteki i zwolenników kulturalnej rozrywki na łonie natury.