Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu poleca dostępne online materiały do nauki języka ukraińskiego oraz książki i audiobooki w języku ukraińskim. Zachęcamy do zapoznania się i propagowania wśród potrzebujących.

 

Serwis Lustro Biblioteki przygotował zestawienie linków do źródeł udostępniających nieodpłatne książki w języku ukraińskim oraz dodatkowych materiałów do pobrania.

Link do strony: https://lustrobiblioteki.pl/solidarnizukraina/ksiazki-w-jezyku-ukrainskim/

 

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego prowadzi stronę Biblioteki dla Ukrainy, na której dostępne jest m.in. zestawianie stron, na których udostępnione zostały e-booki i audiobooki oraz inne materiały w języku ukraińskim.

Link do strony: https://bibliotekidlaukrainy.org.pl/ksiazki-w-jezyku-ukrainskim/

Autorka plakatów: Monika Schmeichel-Zarzeczna

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego / Creative Commons BY 4.0 Polska

 

 

Na stronie https://www.gov.pl/ w zakładce Urzędu do Spraw Cudzoziemców znajdują się materiały dydaktyczne do nauki języka polskiego dla cudzoziemców, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Link do strony: https://www.gov.pl/web/udsc/materialy-dydaktyczne-do-nauki-jezyka-polskiego

Materiały dydaktyczne do nauki języka polskiego - dla dorosłych: https://www.gov.pl/web/udsc/materialy-dydaktyczne-do-nauki-jezyka-polskiego---dla-doroslych

Materiały dydaktyczne do nauki języka polskiego - dla dzieci: https://www.gov.pl/web/udsc/materialy-dydaktyczne-do-nauki-jezyka-polskiego---dla-dzieci

 

Zachęcamy do dzielenia się linkami do stron internetowych, na których umieszczone zostały  bezpłatne materiały w języku ukraińskim.