W czasie zamknięcia biblioteki ze względów zagrożenia zarażaniem koronawirusem SARS-CoV-2. COVID-19, Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu przygotowała wiele interesujących lekcji bibliotecznych oraz prezentacji multimedialnych (do ściągnięcia poniżej).

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i Bibliotek Wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych.

Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

Kluby powstały z inicjatywy Instytutu Książki i działają przy jego wsparciu finansowym i merytorycznym od początku 2007 roku przy bibliotekach różnego stopnia – od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach.

Co to jest Dyskusyjny Klub Książki?

To grupa osób, które spotykają się, aby porozmawiać o książkach. Każdorazowo tematem spotkania jest inna książka. Jej omawianiu towarzyszy otwarta i serdeczna atmosfera.

Dla kogo?
Dla osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Ważne: uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji ani znać się na literaturze.

Przy Miejskiej Bibliotece Publicznej od listopada 2009 r. działa Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci i rodziców . Tworzą go czytelnicy w  wieku od 5 do 14 lat.  Łączy  ich pasja czytania i poznawania nowych książek.
Klubowicze spotykają się w każdy pierwszy piątek miesiąca o godzinie 15.30 i dyskutują o wybranej książce, którą przeczytali wcześniej . W czasie  tych spotkań  rozmawiamy o poezji ,  muzyce, malarstwie. Na  naszych spotkaniach dzieci  czytają, dyskutują,  malują ilustracje do książek , wycinają postacie bajkowe, bawimy się w teatr.

Takie spotkania to ciekawa wymiana poglądów na temat literatury. DKK to przede wszystkim dobra zabawa i miłe towarzystwo.

Aby obejrzeć zdjęcia z naszych spotkań zapraszamy na naszą stronę oraz na stronę Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu

Zapraszamy do pobrania prezentacji Dyskusyjnego Klubu Książki

Załączniki: