Przypominamy, że wszystkie kody dostępu do usługi Legimi wydane przez naszą Bibliotekę w 2023 będą nieaktywne w 2024 roku i dostęp do usługi zostanie zablokowany naszym czytelnikom w ramach abonamentu bibliotecznego.

Kody dostępu do usługi Legimi na rok 2024 będą wydawane od 5 stycznia 2024 roku (piątek). Nowe kody dostępu będą ważne do 30 czerwca 2024 r. Kody Legimi na drugie półrocze 2024 (ważne od 1 lipca 2024 r.) będą wydawane w późniejszym terminie.

W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępu należy udać się osobiście (z dokumentem tożsamości i kartą biblioteczną w celu weryfikacji i aktualizacji danych czytelnika) do jednej z placówek naszej Biblioteki w godzinach jej otwarcia:

• Czytelnia (ul. Bohaterów Getta 1, I piętro),
  • Filia nr 1 – Multimedialna Biblioteka Popkulturalna (ul. E. Orzeszkowej 30 a),
  • Filia nr 2 (ul. Iwaszkiewicza 12),
  • Filia nr 3 Pedagogiczna (ul. Baczyńskiego 1).

Warunkiem uzyskania nowego kodu dostępu Legimi na rok 2024 jest posiadanie aktywnego konta bibliotecznego i brak zobowiązań wobec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu.

Informujemy, że usługa jest całkowicie bezpłatna i dostępna bez ograniczeń dla wszystkich naszych czytelników w ramach tzw. abonamentu bibliotecznego zgodnej z umową konsorcjum Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu z siecią dolnośląskich bibliotek publicznych (w tym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu). W ramach oferty abonamentu bibliotecznego czytelnicy mogą korzystać z 140 000 ebooków, audiobooków i synchrobooków na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: Windows 10 i 11, iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków np. inkBOOK Calypso Plus, PocketBook Era, PocketBook Basic Lux 4, PocketBook Verse, PocketBook Verse Pro). Abonament biblioteczny nie działa na czytnikach marki Amazon Kindle zgodnie zRegulaminem korzystania z serwisu internetowego Legimi w ramach pakietów zakupionych przez konsorcjum DBPW oraz sieci dolnośląskich bibliotek publicznych”.

Grafika z napisem "Legimi 140 000 ebooków i audiobooków dostępnych bezpłatnie w naszej bibliotece".