Wszystkie kody Legimi ważne do końca roku 2019 będą wyłączone 31.12.2019. W związku z tym zablokowane zostaną wszystkie konta użytkowników. Od 7 stycznia 2020 roku wszyscy zainteresowani usługą czytelnicy powinni udać się osobiście (z dokumentem tożsamości i kartą biblioteczną w celu weryfikacji i aktualizacji danych czytelnika) do Czytelni dla Dorosłych (ul. Bohaterów Getta 1 / I. piętro) lub do Filii nr 1 (Mediateka, ul. Orzeszkowej 30a) Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu po nowe kody dostępu Legimi. Nowe kody aktywne będą przez okres trzech miesięcy od dnia aktywacji. Po trzech miesiącach dotychczasowi użytkownicy usługi będą mogli ponownie w ww. punktach odebrać bezpłatnie nowe kody dostępu do usługi. Po połączeniu nowego kodu z kontem Legimi czytelnicy będą mogli korzystać ze wszystkich swoich książek na e-półce.

Obecnie w pakiecie "Legimi dla bibliotek" czytelnicy mają dostęp do 50.535 ebooków i 2382 audiobooków (w tym 856 audiobooków i 1526 synchrobooków czyli ebooków, które mają odpowiednik audio i można się przełączać między formatami).