Wczoraj (30.10.19 r.) w Czytelni odbyły się dwa spotkania edukacyjne dla dorosłych czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu. Uczestnikami pierwszego byli słuchacze Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tematem przewodnim była obsługa wyszukiwarki internetowej: Co to jest? Jak działa? Jakich słów kluczowych używać przy wyszukiwaniu interesujących nas treści? Jak wyszukiwać wysokiej jakości grafiki i jak dotrzeć do aktualnych oraz archiwalnych informacji na temat wydarzeń sprzed wielu lat?  Te i wiele innych pytań było wyjaśnionych podczas spotkania.

Natomiast nieco później odbyło się webinarium dla uczestników projektu "finansach... w bibliotece - 6. edycjarealizowanego w Miejskim Klubie Seniora. Gościem transmisji on-line była pani Paulina Krakowska, ekspertka Rzecznika Finansowego (instytucji, która została powołana w celu wspierania klientów w sporach z podmiotami rynku finansowego). Tematem webinarium było bezpieczeństwo korzystania z usług finansowych przez Internet, a w szczególności ochrona przed nieautoryzowanymi transakcjami. Nagranie z webinarium dostępne jest pod linkiem: https://youtu.be/_rcXPE-AGck

Projekt O finansach… w bibliotece - 6. edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.