Podczas drugiego tygodnia wakacji w bibliotece dzieci opowiadały o miejscach, które odwiedziły następnie odgadywały zagadki i rozwiązywały quizy. W dalszej części spotkania każdy uczestnik z zawiązanymi oczami na chybił trafił wybierał miasto Polskie i musiał odnaleźć informacje z nim związane w słownikach i atlasach. Aby urozmaicić zajęcia dzieci czytały opowiadania z teatrzyku Kamishibai pod tytułem ”Lew w Paryżu” Beatrice Alemagna oraz Benedeka Eleka „Bajka o żabach” z którą wybraliśmy się w daleką  podróż do Japonii. Na zakończenie spotkania odbyły się warsztaty plastyczne w czasie których każdy uczestnik stworzył portret lwa.

Dzieci przeglądają książki Uczestnicy bawią się w wybieranie miasta z zamkniętymi oczami

Prezentacja opowiadania z teatrzyku Kamishibai

Warsztaty plastyczne

Prace wykonane przez dzieci na zajęciach

O LITERKI RABAN WIELKI

Kolejne wakacyjne spotkanie w bibliotece odbyło się pod hasłem "O literki raban wielki". Uczestnicy kolejno czytali trudne wierszyki z repertuaru Agnieszki Frączek, odgadywały super trudne ortograficzne zagadki, a na koniec każdy wykonał swoje imię techniką dowolną.

Dzieci rysują na zajęciach

Prace wykonane przez dzieci na zajęciachh