Kolejny dzień wakacji w bibliotece upłynął pod hasłem PTAKI- nasi skrzydlaci przyjaciele. Zajęcia rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej pod tytułem „Ptaki w Polsce”. Po obejrzeniu prezentacji dyskutowaliśmy o ptasich wędrówkach, rozwiązywaliśmy zagadki, quizy i krzyżówki. Jak się okazało uczestnicy naszych zajęć posiadają dużą wiedzą na temat ptaków. Następnie czytaliśmy opowiadanie Juliana Brudzewskiego pt. „Dwa ptaszki”. Podczas warsztatów plastycznych każdy wykonał swojego ptaka-dziwaka oraz kolorowego pawia.

Zagadki na temat ptaków

Dzieci wyszukują materiały w tabletach o ptakach

Uczestniczka spotkania czyta teatrzyk kamishibai

Dzieci podczas warsztatów plastycznych

Wystawa prac dzieci

Kamykowe różności

Podczas piątkowych wakacyjnych zajęć rozmawialiśmy  na temat kamieni szlachetnych i minerałów wydobywanych w Polsce. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną pod tytułem „Skały i minerały” oraz  „Kamienie szlachetne”. W trakcie spotkania wspólnie  z dziećmi wyszukiwaliśmy  ciekawych informacji o skałach i kamieniach w książkach takich jak:  „Wielka encyklopedia minerałów”, „Minerały i skały”, „Atlas mineralogii”, „Kamienie szlachetne” i „Minerały świata”. W dalszej części spotkania  odbyły się warsztaty plastyczne na   których dzieci wykonały kamykowe dekoracje.

Dzieci oglądają prezentacje o skałach

Dzieci malują na kamieniach podczas warsztatów plastycznych

Wystawa prac dzieci