Tegoroczne ferie zimowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zgorzelcu dostarczyły dzieciom mnóstwo atrakcji. Głównym celem ferii w bibliotece była popularyzacja czytelnictwa ale również wypełnienie wolnego czasu dzieciom, które nigdzie nie wyjechały. Chcieliśmy, żeby uczestnicy spotkań zainteresowali się słowem pisanym, aby poprzez zabawę rozwijały wyobraźnię, umiejętność współdziałania w grupie oraz sprawności manualne. Każdy dzień spędzony w bibliotece przynosił coś nowego, oprócz wspólnego czytania opowiadań, bajek i poezji, odbywały się warsztaty plastyczne podczas których dzieci wspaniale się bawiły. W pierwszym tygodniu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie i zdrowiu w czasie ferii, o tym jak pisze się komiksy - „komiksowy zawrót głowy”, w kolejnym dniu odbyło się spotkanie „z duszkami” i nauka programowania dla najmłodszych. Wielkim powodzeniem cieszyły się zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonały serca z papieru dla swoich najbliższych.

10.02.2020 r. Bezpieczne ferie

12.02.2020 r. Komiksowy zawrót głowy