13 lutego bibliotekę odwiedziła grupa dzieci z opiekunkami z Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży w Zgorzelcu. Podczas spotkania rozmawialiśmy o zbliżającym się święcie zakochanych Walentynkach, czytaliśmy wiersze Agnieszki Nożyńskiej-Demianiuk pt. "Walentynka…", "Miłość". Następnie dzieci poznały bajkę Anne Brouillard i Christiana Ferrari pt. "Rower Walentynki", zaprezentowaną w formie teatrzyku Kamishibai. Bohaterką opowieści jest dziewczynka o imieniu Walentynka, która podróżując na swoim rowerku spotykała różne zwierzęta i razem z nimi dalej wędrowała. Podczas zajęć dzieci poznały cechy, jakimi powinien wyróżniać się prawdziwy przyjaciel, i że za przyjaciół możemy mieć nie tylko ludzi, ale także zwierzęta. Zarówno mali jak i więksi, licząc do dziewięciu, docierają wraz z bohaterką opowieści do jej zaskakującego finału. Zadaniem dzieci było wymienić zwierzęta wsiadające na rower. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy spotkania wykonali laurki z sercem. Dziękujemy za miłe spotkanie.