16 sierpnia nasi wakacyjni czytelnicy zamienili się w detektywów i tropili ukryte książki z zagadkami w naszej bibliotece. Każdy otrzymał legitymacje detektywa a następnie podążał wskazówkami do wyszukiwania i rozwiązywania zadań z książką. Podczas warsztatów plastycznych przenieśliśmy się do tajemniczego Egiptu i wszyscy wykonali drewnianą piramidę.

Dzieci szukają książki z ukrytymi wskazówkami do wykonania

Uczestnicy wylosowali pytania na temat zawodu detektywa

Warsztaty plastyczne podczas, których dzieci malują farbami na drewnianych piramidach

Gra Headbanz, podczas której młodzi detektywi uczą się zadawać odpowiednie pytania

Wystawa prac dzieci

Kolorowy potwór

Na następnych wakacyjnych zajęciach dzieci poznały kolorowego potwora z książki Anny Llenas, który wprowadził nas w świat pełen emocji. Każdej emocji od smutku, strachu po radość i miłość towarzyszył inny kolor. Dzieci podczas tworzenia swoich prac plastycznych wykorzystały wiedzę o emocjach i wykonały kolorowego potwora z papieru, plasteliny oraz kostkę z emocjami.

Dzieci słuchają opowiadania Kolorowy potwór

Warsztaty plastyczne, każdy wykonuje swojego potwora w innym kolorze emocji

Dzieci prezentują wykonaną kostkę emocji

Dzieci malują na balonach buźkę ze swoją emocją