W listopadzie odbyły się dwa spotkania młodzieżowego klubu „Książkowi Wędrowcy”. Podczas pierwszych zajęć klubowicze  zainspirowani jesienną porą roku tworzyli rysunki na liściach na podstawie okładek z ulubionej książki. Twórcze prace plastyczne były wstępem do rozmów na temat ilustracji, grafik i ornamentów w książkach. Na następnych zajęciach 18 listopada odbyły się kreatywne warsztaty- projekt Canvas, składanie pudełka na prezent ozdobionego kwiatem ("Flower Gift Box"). Dziewczyny wspólnie projektowały swoje pudełeczka, dzieliły się inspiracjami i pomysłami. Zajęcia manualne były świetną okazją do zintegrowania naszego klubu i twórczego spędzenia czasu w Miejskiej Bibliotece Publicznej.   Serdecznie zapraszamy chętnych  młodych czytelników do dołączenia do klubu „Książkowych Wędrowców”.

Lista polecanych książek przez naszych klubowiczów dla młodzieży na ten miesiąc:

1.Rywalki. Kiera Cass

  1. Pages i Spółka. Tilly i Książkowi Wędrowcy. Anna James
  2. Zły Krół. Holly Black
  3. Supercepcja. Początek. Katarzyna Gacek.
  4. Czasopismo dla dziewczynek . KOSMOS 

 

Warsztaty plastyczne w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Prezentacja prac plastycznych podczas zajęć

Czytelniczki tworzą wzory na liściach

Ozdabianie i projektowanie przez klubowiczki pudełek

Klubowicze składają pudełka podczas warsztatów Flower gift box

Prezentacja pudełeczek wykonanych przez młodzież