Kilka dni temu (5 września) obchodzony był Międzynarodowy Dzień Dobroczynności. Z tej okazji organizujemy w Oddziale Dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu “akcję specjalną”. Serdecznie zapraszamy uczestników Klubu Młodzieżowego “Książkowi Wędrowcy” na warsztaty malowania (techniką szablonu) ekologicznych toreb bawełnianych, które będą dostępne do kupienia podczas wydarzeń charytatywnych organizowanych przez Stowarzyszenie Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej w dniach 16-17 września 2023 r., na terenie klubu Qltur Kombinat w Pieńsku przy ul. Dąbrowskego 44. Całkowity dochód ze sprzedaży toreb przeznaczony będzie na pomoc w leczeniu 13-miesięcznej Marcelinki Macury z Pieńska, która zmaga się z nowotworem złośliwym oka.

W czasie warsztatów będzie można również zapoznać się z wydawnictwami książkowymi podejmującymi temat sztuki ulicy w Polsce i na świecie.

Warsztaty odbędą się w czwartek, 14 września, o godz. 15:00. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji na temat choroby Marcelinki oraz link do internetowej zbiórki: https://www.siepomaga.pl/marcysia