Przez sierpień w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży we wtorki i czwartki odbywały się zajęcia dla dzieci pod hasłem „Lato z biblioteką”.

Sierpień rozpoczął się od gier i zabaw ruchowych, każdy z uczestników mógł sprawdzić swoje umiejętności taneczne oraz kreatywne w tworzeniu własnego labiryntu. Kolejny dzień upłynął pod hasłem „squish”, dzieci z ogromnym zaangażowaniem tworzyły swoje wersję squishów: kotków, serduszek, aut czy tęczowych stworków.  Następne zajęcia upłynęły przy tworzeniu z patyczków pudełeczek i organizatorów na długopisy, oraz zmyślnych krajobrazów z muszelek, tego dnia wszystkie dzieła tworzono dzięki klejom na gorąco. Przedostatnie zajęcia poświęciliśmy na tworzenie antystresowych gniotków oraz na postaciach-bujaczkach. Ostatnie spotkanie podczas wakacji w bibliotece odbyło się 17 sierpnia, tego dnia każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz drobny upominek, a następnie rozmawialiśmy o tym co się podczas naszych zajęć dzieciom podobało a co nie, co by zmienili, co by powtórzyli, itd. Każdy też bardzo chętnie opowiadał o swoich planach na nadchodzący rok szkolny. A na koniec każdy mógł robić to na co miał ochotę, budować z klocków lego, stworzyć gniotka lub zrobić własną biżuterię.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za pomysły, zaangażowanie i wspólną zabawę. Mamy też ogromną nadzieję, że przygoda z biblioteką nie skończy się wraz z końcem wakacji, a będzie trwać przez cały zbliżający się rok szkolny.

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni" jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінф ормаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.

Gry i zabawy w bibliotece

Zajęcia plastyczne

Majsterkowanie w bibliotece

Dzieci robią gniotki z balonów