Przypominamy, że naszym czytelnikom posiadającym aktywną kartę biblioteczną i nie posiadającym zadłużeń, oferujemy bezpłatnie PINY umożliwiające dostęp do usługi IBUK Libra. Nowe PINy dostępu są ważne do 27 kwietnia 2022 roku i są przekazywane czytelnikom drogą elektroniczną lub fizycznie w Czytelni dla dorosłych oraz w Filii nr 1 i Filii nr 2.

Aby otrzymać PIN drogą elektroniczną:

Czytelnik powinien wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. następujące informacje:

• nr karty bibliotecznej,
  • imię i nazwisko,
  • datę urodzenia,
  • pesel,
  • telefon,
  • zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w wiadomości w postaci klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w tej wiadomości, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zgorzelcu, w celu przekazania informacji dostępowych do portalu IBUK LIBRA".

Fizyczną dystrybucją pinów zajmuje się: Czytelnia dla dorosłych - ul. Bohaterów Getta 1Filia nr 1 - Multimedialna Biblioteka Popkulturalna - ul. E. Orzeszkowej 30a i Filia nr 2 - ul. Iwaszkiewicza 12.

Osoby, które chciałyby skorzystać z naszych usług a jeszcze nie są naszymi czytelnikami, zapraszamy do zarejestrowania się w Czytelni w dniach:

• poniedziałek - w godz.: 9.00 - 17.00,
  • wtorek, środa, czwartek, piątek - w godz.: 9.00 - 16.00.

Zarejestrować się można również na Filii nr 1 i Filii nr 2 w dniach:

• poniedziałek - w godz.: 9.00 - 16.00,
  • wtorek - w godz.: 9.00 - 17.00,
  • środa - w godz.: 11.00 - 16.00,
  • czwartek, piątek - w godz.: 9.00 - 16.00.

Tym, którzy jeszcze nie wiedzą i korzystali np. głównie z księgozbioru dostępnego w siedzibie naszej Biblioteki, wyjaśniamy, że jako czytelnicy zapisani do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu mogą bezpłatnie korzystać ze zbiorów e-booków (głównie książek naukowych i publikacji akademickich) zgromadzonych i udostępnianych przez portal libra.ibuk.pl (2 827 e-booki).

Uwagi dodatkowe dot. przekazywania pinów drogą elektroniczną:

• Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usługi. Zgłoszenia nie zawierające wymienionej wyżej zgody nie będą przetwarzane.
  • Zgłoszenia będą realizowane w miarę napływu wniosków. Informację o udzielonych dostępach będą przekazywane na adresy email nadawców wiadomości.
  • PIN dostępu do usługi IBUK LIBRA zostanie przekazany czytelnikowi na platformie dzb.pl w zakładce Blokady i wiadomości biblioteki