Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza do wspólnego czytania Ballad i romansów Adama Mickiewicza, które są lekturą Narodowego Czytania 2022 roku. Kolejna odsłona tego popularnego w naszym mieście święta literatury i czytelnictwa odbędzie się 3 września (sobota, godz. 11:00) w sali konferencyjnej Miejskiego Domu Kultury (ul. Parkowa 1).

Zgorzeleckie Narodowe Czytanie poprowadzą aktorzy Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze Anna Ludwicka-Mania oraz znany i lubiany w naszym mieście Jacek Grondowy. Kolejną atrakcją spotkania będzie gościnny występ Olgi Kuzovkovej, ukraińskiej pianistki i nauczycielki muzyki (z powodu wojny w Ukrainie mieszkającej aktualnie w Polsce), która zaprezentuje utwory Fryderyka Chopina.

Jak co roku, przygotowaliśmy medale dla osób czytających i nagrody dla uczestników tradycyjnego i cieszącego się niezmiennym powodzeniem quizu. Bardzo serdecznie zapraszamy miłośników narodowej literatury, wspólnego czytania i kulturalnej zabawy. Przeczytajmy to razem, encore...

Narodowe Czytanie 03.09.2022 Adam Mickiewicz "Ballady i romanse". Z Mieszkańcami Zgorzelca czytają Anna Ludwicka-Mania i Jacek Grondowy, Aktorzy Teatru im. C.K Norwida w Jeleniej Górze. Oprawa muzyczna: Olga Kuzovkova / fortepian. 3 września 2022 r. godz.11:00. Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, ul. Parkowa 1.

Anna Ludwicka-Mania

Jacek Grondowy