Reprezentacja naszej Biblioteki - Dyrektor MBP Krystyna Radzięta i starszy kustosz Małgorzata Dziurman-Fitas - od wczoraj uczestniczy w 44. Ogólnopolskim Spotkaniu Zespołu ds. Bibliografii Regionalnej ZG SBP - Konferencji  pod hasłem "Bibliografia regionalna – współczesne wyzwania i dylematy" w Poznaniu (5-6 września 2024 r.).

Organizatorami spotkania są Zarząd Zespołu ds. Bibliografii Regionalnej Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu współtworzy Bibliografię Regionalną Dolnego Śląska, która jest częścią ogólnopolskiego systemu bibliografii regionalnych, które pełnią funkcję uzupełniającą w odniesieniu do narodowych wykazów publikacji. Baza rejestruje artykuły ukazujące się od roku 1947 do chwili obecnej z czasopism regionalnych i lokalnych i umożliwia szybkie dotarcie do informacji o artykułach na temat Dolnego Śląska.

Bibliografia Regionalna Dolnego Śląska w latach 2014-2023 była współtworzona w systemie ALEPH przez 24 biblioteki z województwa dolnośląskiego, w tym Miejską Bibliotekę Publiczną w Zgorzelcu. Od 2024 roku baza tworzona jest w systemie ALMA.

Plakat 44. Ogólnopolskiego Spotkania Zespołu ds. Bibliografii Regionalnej ZG SBP - Konferencji  pod hasłem "Bibliografia regionalna – współczesne wyzwania i dylematy" w Poznaniu (5-6 września 2024 r.).

Reprezentacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu - Dyrektor MBP Krystyna Radzięta i starszy kustosz Małgorzata Dziurman-Fitas - na 44. Ogólnopolskim Spotkaniu Zespołu ds. Bibliografii Regionalnej ZG SBP - Konferencji  pod hasłem "Bibliografia regionalna – współczesne wyzwania i dylematy" w Poznaniu (5-6 września 2024 r.).

Bibliotekarze i bibliotekarki zwiedzają Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Wnętrze Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Fot. © MBP ZGORZELEC