Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu od 1 czerwca zmienia godziny otwarcia. W związku z trwającą pandemią koronawirusa COVID-19 nadal pracujemy w ograniczonym, wyjątkowym trybie, jednak poszerzymy nasze godziny w stosunku do obowiązujących obecnie, otwieramy również dla czytelników Oddział dla Dzieci i Młodzieży.

Aktualnie pracuje:

• Wypożyczalnia i Oddział dla dzieci i młodzieży przy ul. Bohaterów Getta

poniedziałek od godz. 10:00 do 17:00,

wtorek i środa od godz. 10:00 do 16:00

czwartek od godz. 10:00 do 17:00

(przerwa na dezynfekcję 13:00-13:30)

piątek NIECZYNNE z powodu kwarantanny książek

• Filia nr 2 przy ul. Iwaszkiewicza

poniedziałek NIECZYNNE z powodu kwarantanny książek

wtorek od godz. 12:00 do 17:00

środa od godz. 10:00 do 16:00

czwartek od godz. 12:00 do 16:00

piątek od godz.12:00 do 17:00

(przerwa na dezynfekcję 14:00-14:20)

• Filia nr 3 przy ul. Baczyńskiego

poniedziałek i wtorek od godz. 12:00 do 17:00

środa od godz. 10:00 go 16:00

czwartek i piątek NIECZYNNE z powodu kwarantanny książek

(przerwa na dezynfekcję 14:00-14:20)

Informujemy, że wszystkie wypożyczone zbiory – niezależnie od tego, z której zgorzeleckiej placówki bibliotecznej pochodzą, także książki z nieczynnych aktualnie filii, można oddać w dowolnej, czynnej placówce. Do 1 czerwca należy oddać książki, które nie wróciły do bibliotek z powodu ich zamknięcia.

‼️ Maj jest również miesiącem przebaczenia, można w tym czasie oddać książki bez płacenia regulaminowych kar ‼️

Przypominamy też o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, których spełnienie jest niezbędne do korzystania z naszych usług:

• Każdy czytelnik przychodzący do biblioteki musi być wyposażony w maskę osłaniającą nos i usta.
  • Do biblioteki wchodzimy pojedynczo, a oczekujące w kolejce osoby muszą zachować odstęp 2 metrów.
  • Po wejściu należy zdezynfekować ręce przy użyciu bibliotecznego dozownika.
  • Zwrotów dokonuje się w wydzielonym, oznakowanym miejscu zabezpieczonym przegrodą z folii i pleksi
  • Wypożyczanie książek odbywa się na innym stanowisku. Dostęp do półek jest tymczasowo zablokowany, książki podają i polecają pracownicy, przy konsultacji z czytelnikiem.

Czytelnia jest nieczynna.