29 maja obchodzimy Dzień Działacza Kultury. Kim jest działacz kultury? To osoba, która tworzy, upowszechnia i promuje kulturę, poprzez inicjowanie działań na rzecz środowiska. Każda z grup zawodowych ma swoje święto, tak więc 8 maja obchodziliśmy dzień bibliotekarza, działacza kultury, animatora. Przez wiele lat w to majowe święto, które poświęcone jest książce i czytelnictwu, nasza biblioteka organizowała, różnego rodzaju spotkania i lekcje biblioteczne. W tym roku ze względu na zagrożenie koronawirusem, nie mogliśmy się spotkać bezpośrednio z czytelnikami ale przytaczamy kilka wspomnień z roku 2019 np.  portrety bibliotekarek - prace wykonane przez dzieci z Przedszkola nr 8 oraz zasłużeni działacze kultury dla miasta Zgorzelec - portrety wykonali uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu. Dziękujemy za piękne portrety i pamięć o nas.

Załączniki:
Pobierz plik (Praca z dziećmi na wesoło.pdf)Praca z dziećmi na wesoło.pdf[ ]8985 kB