Nowe książki w Czytelni MBP.

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi książkami dostępnymi w Czytelni MBP:

Prawo:

• Góralczyk Wojciech, Podstawy prawa, Wolters Kluwer, Warszawa 2023.
  • Grudecki Michał, Sitarz Olga, Prawo karne i prawo wykroczeń. Skrypt,  Difin, Warszawa 2022.
  • Kuźmicka-Sulikowska Joanna, Prawo spadkowe. Pytania i odpowiedzi, Wolters Kluwer, Warszawa 2023.
  • Prawo karne. Zbiór przepisów 2023, stan prawny na 8 marca 2023 r., Wolters Kluwer, Warszawa 2023.

Publikacje o Dolnym Śląsku:

• Dominas Przemysław, Kolej w prowincjach poznańskiej i śląskiej. Mechanizmy powstawania i funkcjonowania do 1914 roku, Księży Młyn Dom Wydawniczy, Łódź 2013.
  • Geostrada Sudecka. Przewodnik geologiczny. 1, red. Tomasz Bartuś, Wojciech Mastej, Marek Łodziński, Jan Barmuta, Wydawnictwa AGH, Kraków 2019.
  • Geostrada Sudecka. Przewodnik geologiczny. 2, red. Tomasz Bartuś, Marek Łodziński, Wojciech Mastej, Wydawnictwa AGH, Kraków 2019.
  • Geostrada Sudecka. Przewodnik geologiczny. 3, red. Tomasz Bartuś, Marek Łodziński, Wojciech Mastej, Wydawnictwa AGH, Kraków 2019.
  • Hahn Jan, Śląsk magiczny. "Niesamowite miejsca, niezwykli ludzie, niepowtarzalne klimaty", Wydawnictwo KOS, Katowice 2020.
  • Hahn Jan, Śląsk magiczny. Puszcze, knieje, lasy, drzewa, Wydawnictwo KOS, Katowice 2022.
  • Kucznir Piotr, Łabuz Agnieszka, Zamek Czocha. Tajemnice warowni i regionu. Część 2, Stara Szuflada, Chrzan 2022.
  • Ormańczyk Aneta, Ormańczyk Inessa, Mroczne tajemnice Dolnego Śląska. Przewodnik po miejscach, które żyją sekretami do dziś, Pascal, Bielsko-Biała 2023.
  • Robert Primke, Szczerepa Maciej, Szczerepa Wojciech, Wojna w dolinie Bobru. Bolesławiec - Lwówek Śląski - Jelenia Góra w 1945 roku, Archiwum-System, Jelenia Góra 2009.
  • Senderecki Grzegorz, Przewodnik po Polsce z filozofią w tle, T. 2, Dolny Śląsk, Novae Res, Gdynia 2020.
  • Śląskie Epizody Wojenne. Druga wojna światowa, J Cielecki, B. Kostrzewa, R. Primke, M. i W. Szczerepa, Archiwum-System, Jelenia Góra 2014.
  • Śląskie Epizody Wojenne. Druga wojna światowa, T. 2, Jacek Cielecki, Mirosław Leśniewski, Robert Primke, Maciej Szczerepa, Robert Zawadzki, Archiwum-System, Jelenia Góra [2017].
  • Techmańska Barbara, Szkolnictwo mniejszości narodowych na Dolnym Śląsku w latach 1945-1989, Wydawnictwo LTW, Łomianki 2019.
  • Wrzesiński Szymon, Popławski Przemysław, Zapora Pilchowicka. Wielkie powodzie, krwawe historie, wojenne tajemnice, Agencja Wydawnicza CB, Warszawa 2022.
  • Wrzesiński Szymon, Urban Krzysztof, Popławski Przemysław, Tajemnice zamku Grodziec i pałacu ambasadora III Rzeszy. Skarby, tajne archiwum, ukryte depozyty,  Agencja Wydawnicza CB, Warszawa 2016.
  • Wrzesiński Szymon, Urban Krzysztof, Skarby III Rzeszy pod zamkiem Grodno. Historia dzieł sztuki odkrytych między Wałbrzychem i Świdnicą, Agencja Wydawnicza CB, Warszawa 2020.
  • Wrzesiński Szymon, Zamek Chojnik. Skarby - afery - propaganda PRL, Agencja Wydawnicza CB, Warszawa 2020.
  • Wrzesiński Szymon, Zamek Książ. Legenda III Rzeszy, Agencja Wydawnicza CB, Warszawa 2020.
  • Wrzesiński Szymon, Zamek Podskale i pałac Rząsiny. Wojenne tajemnice Dolnego Śląska, Agencja Wydawnicza CB, Warszawa 2020.
  • Ziemie Zachodnie i Północne w polskiej kinematografii (1944/1945-1989). Zbiór studiów, red. M. Kowalski, T. Sikorski,  Uniwersytet Szczeciński, Szczecin 2019.