Szanowni Państwo, informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu bierze udział w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie jeleniogórskim" realizowanym przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju.
Celem projektu jest:
- rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-14 poprzez prowadzenia atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć,
- wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych - dzieci/młodzież oraz ich rodziców/opiekunów prawnych do kontaktu ws. uczestnictwa w projekcie, w ramach którego zorganizowane będą bezpłatne zajęcia w zakresie „Kompetencji medialnych”.
Kto może wziąć udział w zajęciach?
Dzieci i młodzież od 10 do 14 lat
Czego nauczy się Twoje dziecko?
Podczas zajęć pozna cyfrowe narzędzia przydatne w szkole. Dowie się, jak tworzyć prezentacje, posługiwać się programami tekstowymi i arkuszami kalkulacyjnymi. Pozna zawiłości netykiety, a także sposoby na prezentowanie się w sieci. Nauczy się rozpoznawać nieprawdziwe treści i jak bezpiecznie korzystać z portali internetowych. Zbuduje swoją witrynę internetową.
Planowana realizacja zajęć
- Termin: Dwa razy w tygodniu (w środy i w czwartki) w godzinach popołudniowych od 13 do 28 października 2021 r.
- Realizacja: 6 spotkań
- Wiek uczestnika: 10 – 14 lat.
Zajęcia są bezpłatne
Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia tylko do 08.10.2021 r.
Uczestników zgłaszają rodzice lub opiekunowie. Każdy rodzic/opiekun wypełnia deklarację uczestnictwa dziecka i oświadczenie udziału (załączniki do pobrania pod artykułem ). Wypełnione dokumenty należy dostarczyć do biblioteki lub wypełnić na miejscu.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).
Zachęcamy do kontaktu!
Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu, ul. E. Orzeszkowej 30a, 59-900 Zgorzelec, tel. (75) 64 08 856, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę projektu: https://www.siecnakulture.pl/