W ramach projektu „Dolnośląski e-senior” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu (Mediateka) powstało Lokalne Centrum Wsparcia Seniora z inicjatywy Transgranicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zgorzelcu i Federacji Uniwersytetów Trzeciego Wieku z siedzibą we Wrocławiu. To miejsce, gdzie słuchacze i słuchaczki Uniwersytetu biorą udział w cyklu spotkań edukacyjnych rozwijających umiejętności cyfrowe w zakresie obsługi laptopa, tableta i smartfona.

Tematyka zajęć odpowiada obecnemu zapotrzebowaniu związanemu z obsługą urządzeń mobilnych, ale obraca się również wokół bezpieczeństwa robienia zakupów i przeprowadzania transakcji online. Edukujemy także w zakresie zakładania Profilu Zaufanego i pokazujemy szeroki wachlarz możliwości, jaki otwiera się przed osobą, która taki profil posiada.

Ponadto w ramach projektu uczestniczymy też wspólnie w spotkaniach on-line, organizowanych przez Federację Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Dolnym Śląsku. Służą one poszerzaniu i uzupełnianiu wiedzy zdobytej na właściwych zajęciach.

Zajęcia online odbywać się będą w platformie Zoom. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 12.10.2021 o godz. 10.00 pod linkiem:

Załączniki:
Pobierz plik (Dolnośląski esenior zdalne październik.pdf)Plan zajęć zdalnych w październiku[ ]512 kB