Jesienią odbywają się ciekawe wydarzenia naukowe.
Dolnośląski Festiwal Nauki jest inicjatywą promującą różne dziedziny wiedzy organizowaną przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Co roku odbywa się w kilku miasta regionu dolnośląskiego. Także w Zgorzelcu. Skupia miłośników matematyki, nauk przyrodniczych i ekonomicznych oraz pasjonatów szeroko pojętej humanistyki i sztuki.
XXII edycja Festiwalu odbywa się pod hasłem „Między duchem a materią...
Pośredniczy matematyka".
Natomiast Europejski Tydzień Kodowania (EU Code Week), jest oddolną inicjatywą promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. W tym roku trwa od 5 do 20 października i uczestniczą w nim kraje z całej Europy. Polska jest w gronie faworytów, gdzie odbywa się najwięcej wydarzeń dotyczących kodowania w stosunku do populacji.

Tematyka tych imprez jest nam bardzo bliska i od wielu lat w ich współorganizacje aktywnie włącza się w nie także Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu. Dlatego serdecznie zapraszamy 17 października 2019 r., do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu na godz. 9:00 na wykład i prezentację pt. „Nowe oblicze biblioteki. Multimedialna filia nr 1 w Zgorzelcu".

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne a zapisy odbywają się jedynie drogą mailową pod adresem 📩Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.