Zgodnie z założeniami realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zgorzelcu projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni.”, w Filii nr 1 przy ul. Orzeszkowej 30a powstanie Cyfrowe Centrum Edukacji. Jego głównym zadaniem jest udzielanie bezpłatnej pomocy w nauce ukraińskim dzieciom i młodzieży, zarówno tym uczącym się w ukraińskiej szkole online, jak chcącym realizować ukraińską podstawę programową w polskiej placówce oświatowej.

W każdy poniedziałek, w wyznaczonych godzinach będzie można odwiedzić naszą bibliotekę i skorzystać z pomocy nauczycielki mówiącej po ukraińsku, odrobić lekcje pod jej opieką bądź uzyskać dostęp do naszych zasobów cyfrowych, takich jak komputer czy tablet. Zachęcamy do wcześniejszych zapisów i kontaktu z nami (tel: 75 64 08 856, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących projektu.

Strona projektu: https://bibliotekidlaukrainy.org.pl/cyfrowe-centra-edukacji-bezplatna-pomoc-dla-dzieci-z-ukrainy/

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni" jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінформаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.