W niedzielę, 13 stycznia 2019 r., odbyły się w Multimedialnej Bibliotece Popkulturalnej (nie)szablonowe warsztaty programowania dla całych rodzin.
Pod hasłem: "Ostre cięcie serc z chirurgiczną precyzją" włączyliśmy się do udziału w akcji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku w ramach finału akcji, organizatorzy, promując swoją kampanię w mediach, projektują wyjątkowe motywy graficzne. W tym roku motywami tymi były ażurowe bączki i motylki. Dlatego w ramach naszych warsztatów, uczestnicy samodzielnie mogli programować (z użyciem komputera) ploter tnący, który pozwalał na wycinanie orkiestrowych serduszek, bączków i motylków w dowolnych rozmiarach na specjalnych, kolorowych, sztywnych arkuszach papieru i folii. Wycięte, finałowe pamiątki uczestnicy mogli zabrać ze sobą, w zamian za wrzucenie do puszki wolontariusza WOŚP, niewielkiej kwoty.