23 października o godz. 18, w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu przy ul. Orzeszkowej 30a, odbyło się spotkanie z pisarzem i animatorem kultury, Grzegorzem Żakiem.

Ten wszechstronny autor i obieżyświat tym razem opowiedział nam o swoich przygodach w zdobywaniu kilkunastu szczytów górskich, rozsianych po całej Europie (a czasem nawet na innych kontynentach). Nie zabrakło zdjęć z każdej z tych wypraw, wzbogaconych o ciekawe anegdoty i porady dla początkujących miłośników górskiej wspinaczki. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac nagrodzonych w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży z Euroregionu Nysa pn. „Duch Gór i jego przyjaciele z trzech krajów”. Wydarzenie odbyło się podczas spotkania Kawiarenki Językowej, realizowanej w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni.” Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni" jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінф ормаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.

Autor prowadzi spotkanie w małej, przyciemnionej sali. Goście siedzą na krzesłach, ustawionych przy ścianach po obu stronach pomieszczenia. Za autorem wisi telewizor, na którym wyświetlane są slajdy z podróży.

Prowadzący wskazuje palcem zdjęcie, wyświetlone na znajdującym się za nim, wiszącym na ścianie telewizorze.

Autor prowadzi spotkanie, stojąc przed wiszącym na ścianie telewizorem, na którym wyświetlane są zdjęcia.

Organizatorka stoi obok uczestnika na wózku. Wspólnie oglądają wystawę prac plastycznych.