Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na spotkanie ze zdobywcą najwyższych szczytów Europy, Grzegorzem Żakiem, które odbędzie się 23 października 2023 roku o godz. 18:00 w Bibliotece Multimedialnej, przy ul Orzeszkowej 30a. Nasz gość mówi o sobie w następujący sposób: Grzegorz Żak - animator szeroko pojętej kultury, człowiek, który niejedną imprezę położył, a kilka innych powołał do życia. Wynalazca m.in. Izerbejdżanu, Mistrzostw Polski w Klęciu Jak Szewc, Igrzysk Sportów Przygranicznych i Biegu dla Jaj. Pisarz dla dorosłych i dla dzieci, prozą i do rymu, z muzyką i bez. Autor kilku tysięcy wierszyków, kilkuset piosenek, kilkudziesięciu opowiadań, kilkunastu książek, kilku sztuk teatralnych, kilku płyt i pięciu córek. Lubi truskawki.

Spotkanie odbędzie się podczas cotygodniowej Kawiarenki Językowej, prowadzonej w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”. Projekt realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Tak do udziału zachęca sam Grzegorz Żak:

"Od zawsze kochałem góry i tak się składa, że nazbierałem (na buty, czekan i raki) niezłą kolekcję szczytów i opowieści. "Korona Europy (w toku)" to kilkanaście najwyższych szczytów w krajach Europy (i w okolicach też) - każdy z historią. Pokaz slajdów, praktyczne porady dla rozpoczynających górską przygodę i mrożące (krew w żyłach też) przeżycia w Alpach, Karpatach i innych pasmach naszego kontynentu (z delikatnym zahaczeniem Azji i Afryki...)"

Serdecznie zapraszamy.

Міська публічна бібліотека в Згожельці запрошує на зустріч з підкорювачем найвищих вершин Європи, автором книг, Grzegorz Żak. Зустріч відбудеться 23 жовтня 2023 року о 18.00 в Бібліотеці Мультимідеальній по вулиці Оrzeszkowa 30а. Наш гість говорить о собі так:" Grzegorz Żak-аніматор широко зрозумілої культури, людина, котра започаткувала не одну подію, а втілила у життя кілька інших. Любить полуниці".

Зустріч відбудеться в рамках щотижневого Мовного Кафе, що реалізується в проекті " Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі". Вхід вільний.

Сам Grzegorz Żak заохочує до участі так:" Я завжди любив гори, і так склалося, що накопичив ( на черевики, льодоруб та кошки) гарну збірку вершин та оповідань. "Корона Європи" ( що є в роботі)- це десяток найвищих вершин країн Європи ( та навколо них), кожна з яких має свою історію". На вас чекають: показ слайдів, практичні поради для новачків, які тільки розпочинають свою гірську пригоду, та історії про Альпи, Карпати( та інші території нашого континенту), що леденять кров. Ласкаво просимо!

Plakat z tekstem: Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu Міська Публічна Бібліотека в Згожельці WSTĘP WOLNY ВХІД ВІЛЬНИЙ “Korona Europy (w toku)” Grzegorz Żak zaprasza na spotkanie ze zdobywcą najwyższych szczytów krajów Europy зустріч з підкорювачем найвищих вершин європейських країн. “Корона Європи (що є в роботі)”. “Корона Європи (що є в роботі)” Filia nr 1 - Biblioteka Multimedialna філія номер 1 - Мультимедійна Бібліотека ul. Orzeszkowej 30a | (75) 6408856 | biblioteka-zgorzelec.pl | /popbiblioteka Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni" jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International. Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінф ормаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.